21.12.2020 Výsledky M ČR Pardubice

Výsledky M ČR Pardubice

 

V úvodu našeho tiskového článku bych rád poděkovat trenérovi Petru Nechybovi za super přípravu týmu a dále za velmi pozitivní přístup závodníků k této přípravě s nejistým výsledkem  a výhledem na konání M ĆR Prokázali jste, že umíte zabrat a že se nebojíte výzev ani komplikací. 

Velké Oos.

Josef Rajchert

 

Za velkých hygienicko/bezpečnostních opatření se přece jen uskutečnilo, uplynulý víkend v Pardubicích, odkládané Mistrovství České republiky v karate. Dvě stanoviště Covidových testů před vlastním vstupem do haly, omezený přístup do haly, přesný harmonogram akce a snížené počty závodníků v kategoriích (žactvo bylo ze soutěže vyloučeno). To byly ukazatele této vrcholné soutěže, kam měl náš  Shotokan původně na 36 nominací ve všech kategoriích a disciplínách.

Takto okleštěná soutěž sice nesplňovala parametry kvalitní konkurence závodních kategorií, ale byla vyjádřením síly organizace a naplněním přípravy těch nejlepších závodníků republiky. Ne všichni se do haly a ke svým zápasům dostali. Řada, v anticovidovém testu podrobených, závodníků odjížděla z Pardubic ještě před konáním jejich soutěže domů jako pozitivní. To se stalo i třem našim rozhodčím (Janda, Simandl Stropnický), kteří však byli druhý den a po následném druhém vyhodnocení testu, povoláni zpět na soutěž.

Naši závodníci SKR SPORT UNION přišli testy pouze o velmi dobře připravenou Terezu Chobotovou, kterou stihl pozitivní výsledek testu.

„Tereza byla ve výborné formě, bez příznaků a pomýšleli jsme na příčku nejvyšší, bohužel testy jí do haly nepustili“, litoval závodnici její trenér Nechyba.

„Nakonec jsme měli možnost nasadit do soutěže pouze třetinu připravovaných a nasazených závodníků klubu, kteří přivezli řadu medailí,“ komentoval soutěž ústeckých šéftrenér Rajchert a podává informaci o výsledcích:

„Daniel Drábek mezi muži do 60, stejně jako jeho bratr Martin v U 21, nepoznali porážku a potvrdili svou dominanci v těchto kategoriích. D. Drábek dokonce ukončil 2 zápasy v celkovém skóre 17:0).

Medaile našeho úspěšného klubu: 1.Dan Drábek sen. -60, 1.Martin Drábek U21 -60, 2.Kimi Zita dor.-57, 2. Michal Polák dor. -63, 2.Laura Husáková dor.-53, 3. Jan Bednář dor.-52, 3. Elen Kozlová dor.+54. Nedařilo se plně pouze K. Sotonové a L.Kovářové".

Doma bohužel, pro karanténu nebo příznaky Covidu, zůstali Gubíková, Čepičková i trenér (rozhodčí) Rajchert.

 

Děkuji všem závodníkům za skvělou přípravu  v čele a pod taktovkou trenéra Petra Nechyby . Oceňuji závodníky, kteří se díky nákaze nakonec nemohli akce zúčastnit a to:

                                      Cenou Fair play.

 

 Ooos!

Josef Rajchert 

Ocenění sportovci a medalisté M ČR 2020 Ocenění sportovci a medalisté M ČR 2020
Trenér 2020 Trenér 2020
Daniel Drábek Daniel Drábek
Martin Drábek Martin Drábek
Elen Kozlová Elen Kozlová
Kimi Zita Kimi Zita
Michal Polák Michal Polák
Jan Bednář Jan Bednář
Laura Husáková Laura Husáková
Cena Fair Play Matěj Pavel Cena Fair Play Matěj Pavel
Cena Fair play Petr Peterka Cena Fair play Petr Peterka
Cena Fair play Adéla Čepičková Cena Fair play Adéla Čepičková
Cena Fair play Eliška Gubíková Cena Fair play Eliška Gubíková
Cena Fair play Tereza Chobotová Cena Fair play Tereza Chobotová
Cena Fair play  Kateřina Sotonová Cena Fair play Kateřina Sotonová
foto
foto
nahoru