21.12.2020 Výsledky M ČR Pardubice

Výsledky M ČR Pardubice

 

V úvodu našeho tiskového článku bych rád poděkovat trenérovi Petru Nechybovi za super přípravu týmu a dále za velmi pozitivní přístup závodníků k této přípravě s nejistým výsledkem  a výhledem na konání M ĆR Prokázali jste, že umíte zabrat a že se nebojíte výzev ani komplikací. 

Velké Oos.

Josef Rajchert

 

Za velkých hygienicko/bezpečnostních opatření se přece jen uskutečnilo, uplynulý víkend v Pardubicích, odkládané Mistrovství České republiky v karate. Dvě stanoviště Covidových testů před vlastním vstupem do haly, omezený přístup do haly, přesný harmonogram akce a snížené počty závodníků v kategoriích (žactvo bylo ze soutěže vyloučeno). To byly ukazatele této vrcholné soutěže, kam měl náš  Shotokan původně na 36 nominací ve všech kategoriích a disciplínách.

Takto okleštěná soutěž sice nesplňovala parametry kvalitní konkurence závodních kategorií, ale byla vyjádřením síly organizace a naplněním přípravy těch nejlepších závodníků republiky. Ne všichni se do haly a ke svým zápasům dostali. Řada, v anticovidovém testu podrobených, závodníků odjížděla z Pardubic ještě před konáním jejich soutěže domů jako pozitivní. To se stalo i třem našim rozhodčím (Janda, Simandl Stropnický), kteří však byli druhý den a po následném druhém vyhodnocení testu, povoláni zpět na soutěž.

Naši závodníci SKR SPORT UNION přišli testy pouze o velmi dobře připravenou Terezu Chobotovou, kterou stihl pozitivní výsledek testu. „Tereza byla ve výborné formě, bez příznaků a pomýšleli jsme na příčku nejvyšší, bohužel testy jí do haly nepustili“, litoval závodnici její trenér Nechyba.

„Nakonec jsme měli možnost nasadit do soutěže pouze třetinu připravovaných a nasazených závodníků klubu, kteří přivezli řadu medailí,“ komentoval soutěž ústeckých šéftrenér Rajchert a podává informaci o výsledcích:

„Daniel Drábek mezi muži do 60, stejně jako jeho bratr Martin v U 21, nepoznali porážku a potvrdili svou dominanci v těchto kategoriích. D. Drábek dokonce ukončil 2 zápasy v celkovém skóre 17:0).

Medaile našeho úspěšného klubu: 1.Dan Drábek sen. -60, 1.Martin Drábek U21 -60, 2.Kimi Zita dor.-57, 2. Michal Polák dor. -63, 2.Laura Husáková dor.-53, 3. Jan Bednář dor.-52, 3. Elen Kozlová dor.+54. Nedařilo se plně pouze K. Sotonové a L.Kovářové".

Doma bohužel, pro karanténu nebo příznaky Covidu, zůstali Gubíková, Čepičková i trenér (rozhodčí) Rajchert.

foto
foto
nahoru