Historické milníky Shotokan Klubu Rajchert

SHOTOKAN KLUB RAJCHERT byl zformován v roce 1989 (1990) a poté oficiálně zapsán, jako první soukromá škola karate v Ústí nad Labem v roce 1991.

Dále v roce 1994 byl přetransformován na občanské sdružení SPORT UNION. Po novele zákona, v roce 2016, se stal zapsaným spolkem.

Počátky existence byly zahájeny s členskou základnou 40ti nadšenců a v dalších letech jejich počet každoročně přesahuje i 500 členů.

Hlavní činností sdružení je organizace mládeže a jejího volného času zaměřeného na sportovní karate, turistiku a ostatní sporty. Převážnou část členské základny tvoří mládež do 18ti let, organizovaná v několika střediscích: Ústí nad Labem a Lovosicích.

Škola karate, Sport Union z. s., je začleněna, pro svou stabilně dobrou výkonnost mladých talentů, do programu MŠMT - Sportovních center mládeže ČR.
Tréninkové skupiny jsou rozděleny, podle námi vyvinutého programu, do věkově, výškově, hmotnostně a výkonnostně odpovídajících družstev.

Řada ostatních škol karate v republice tento tréninkový model od nás, s úspěchem převzala. Zabýváme se výukou sportovního karate v jeho závodní formě, výukou karate pro sebeobranné účely a v neposlední řadě i organizováním volného času mládeže v dalších sportovních disciplínách.

Všechny tréninkové skupiny jsou vedeny trenéry s odpovídající odbornou kvalifikací na špičkové úrovni.

Vedoucím klubu SPORT UNION, z.s. je:

• Mgr. Josef Rajchert, trenér karate I. třídy, držitel STV VI. DAN stylu Shotokan, vicemistr světa kata ČSKF, vicemistr v kata ČSFR, několikanásobný mistr ČR v kumite, mezinárodní mistr Dánska v kumite DAN a rozhodčí mezinárodní licence.

Statut trenéra pro družstva kumite má:

• Mgr. Petr Nechyba, trenér I. třídy, držitel STV III. DAN stylu Shotokan, vicemistr ČR v kumite.

Statut trenéra mládeže mají:

• Dominik Bandas držitel STV I.DAN stylu Shotokan
  • Jaroslav Tvrdík, držitel STV III. DAN stylu Shotokan
  • Vladislav Kis, držitel STV I.DAN stylu Shotokan
  • Jiří Čepička,držitel STV 1.kyu stylu Shotokan
  • Daniel Drábek, držitel STV I. DAN stylu Shotokan
  • MUDr. Ivana Obhlídalová, držitel STV I. DAN, stylu Shotokan

Další trenéři skupin mládeže:

• Helena Rajchertová, trenér - cvičitel přípravky
  • Jana Svobodová, trenér - cvičitel přípravky
  • Markéta Horejsková, trenér - cvičitel přípravky
  • Veronika Konášová, trenér- cvičitel mládeže
  • Kateřina Sotonová, trenér - cvičitel mládeže
  • Tereza Chobotová, asistent trenéra

Další asistenti trenéra:

Ostatní trenéři a asistenti jsou rovněž z řad držitelů STV DAN a kyu aktivních závodníků klubu.

Mistři světa a Evropy aněkolikanásobní Mistři ČR, SKR Sport Union trénují v závodních družstvech "A" mládeže a "A" dospělých.

Jsou zařazeni i v oficiálním reprezentačním výběru České republiky.

Pro ostatní informace je možno se obrátit na e-mail adresu: info@karate-rajchert.cz, tel. , 602 421 764, 606 957 897,  pro Ústí n. L. a Lovosice,

Pro Ústí nad Labem (kumite) 606 221 386,  602 421 764 (kata)
Kontaktní místa pro zájemce:

31. Základní škola Anežky České, Ústí nad Labem - Krásné Březno;

35. Základní škola Rabasova, Ústí nad Labem - Dobětice;

1. Základní škola Lovosice, Sady pionýrů 2;

Tréninkové skupiny: kurzy karate děti 4 - 6 let, děti 6 - 9 let, děti 10 - 14 let, dorost 15 - 18 let a pro dospělé.