10.03.2018 Velká cena Bratislavy 2018

Velká cena Bratislavy 2018

Bojovali jsme na mezinárodní opravdu Velké ceně Bratislavy(1900 startů!!!) .

2. místo Martin Drábek     kumite dor.  - 52 kg

3. místo Petr Podrábský   kumite  jun. - 68 kg

3. místoDaniel Drábek      kumite U21 - 60 kg

4. místo Martin Drábek     kumite jun.  - 55 kg

Pecka ! GRATULUJEME

Mezinárodní Velká cena Bratislavy, hostující v centrální tenisové hale, měla na svém letošním turnaji přes 1000 karatistů z řady evropských zemí. Mezi 1900 starty se na scéně mezinárodního karate objevili i závodníci ústeckého Shotokanu SPORT UNION. Pod vedením trenéra kumite Petra Nechyby předvedli ústecké karate v to nejlepším světle. „Česká reprezentace vystupovala včetně ústeckých závodníků , jako jedna z nejúspěšnějších“, uvedl následující úspěch ústecký šéftrenér Rajchert a podal výsledky.

Martin Drábek se v kategorii kumite dorostenců do 52kg vyšvihl přes několik těžkých soupeřů až do finále. Svedl souboj o zlatou medaili, ale těsně podlehl litevskému závodníkovi. Opět lehce doplácel na menší postavu, kterou však kompenzuje úspěšnými a bleskovými ataky na své soupeře.

Dalším medailistou byl Petr Podrábský mezi juniory do 68kg. Ten dokázal těžit i z neskutečných pozic. V jednom duelu, v pádu, ještě zasáhl kopem z otočky soupeře do hlavy. Nakonec vybojoval bronzovou medaili.

Stejně tak bronz vybojoval Daniel Drábek mezi závodníky do 21let. V této kategorii kumite do 55 kg letos nastupuje jako čerstvý osmnáctiletý a podává mezi vysokými závodníky skvělé výkony. Není pásmo, které by nezasáhl ať jakkoliv vysoko.

 Další, počítanou čtvrtou pozici, obsadil Martin Drábek, když zkušebně startoval ve starší kategorii juniorů do 55 kg. „Všem našim závodníkům se zde vyplatila předsezonní fyzická příprava, soupeři z Ukrajiny Slovenska nebo Chorvatska nebyli žádný outsideři a ořezávátka. Byly to tvrdé souboje. Vydrželi jsme!“ komentoval své závodníky Nechyba.

 

foto
foto
nahoru