25.03.2023 Pohár nadějí Česká Lípa

Pohár nadějí Česká Lípa

Pohár nadějí v České Lípě

Téměř 400 závodníků z 29 klubů z celé České republiky se sjelo do České Lípy na Pohár nadějí, aby porovnali své síly po dlouhé zimní přípravě.

Ve velké konkurenci, kde bylo v kategoriích i přes 40 startujících si naši svěřenci nevedli vůbec špatně. U některých to byly i první veliké závody, a přesto dokázali bojovat o medailová umístění jak v kata, v kata týmech, tak i v kumite. Dokázali soupeřit i se závodníky, kteří se účastní Národních pohárů, či Mistrovství ČR.

Musím pochválit naše nejmladší začínající závodníky v kumite. I když někteří na vysněnou medaili nedosáhli, hodnotím jejich zápasy velice kladně. Jdeme tou správnou cestou. Nejvíce medailí jsme získali právě v kumite a to celkem 6x stříbrnou a 9x bronzovou.

V kata jsme získali 1x zlatou, 1x stříbrnou a 6x bronzovou medaili.

Jedinou zlatou medaili v jednotlivcích, a to v kata vybojovala Adéla Čepičková. Nejvíce medailí ve třech kategoriích vybojovaly Elen Forišová a Anežka Čepičková, které zkompletovaly svou sbírku 1x zlatou,1x stříbrnou a 1x bronzovou medailí.

Konůpková Adéla si v dobře rozjetém zápase kumite  natáhla sval při kopu na hlavu a po dohodě s koučem musela zápas ukončit.

I když někteří závodníci v soutěži kata nedosáhli na medailová umístění, musím pochválit vystoupení sourozenců Obhlídalových, kteří jsou technicky na vysoké úrovni.

V kategoriích 8.-7.kyu máme také dobře našlápnuto v soutěžích kata, právě ti měli nejvíce soutěžících v kategoriích a dokázali bojovat o medailová umístění.

 

trenér. Čepička

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
nahoru