26.09.2020 Národní poháry v Olomouci 26 a 27.9.2020

Národní poháry v Olomouci 26 a 27.9.2020

Národní poháry karate všech kategorií ČSKe v Olomouci

 

Oslabený tým  karatistů SKR SPORT UNION  přece jen vyjel na Národní poháry v Olomouci.  Po prodělané několikatýdenní pauze s karanténou a onemocněním základního kádru, odcestovali závodníci kata i kumite kategorií žactva až seniorů na první velkou soutěž s body na M ČR .

První soutěžní den patřil starším kategoriím dorostu, juniorů a seniorů.

 

„Naši  závodníci bojovali, ale po dlouhém tréninkovém výpadku nám chyběla přesnost a správné načasování technik, v některých zápasech i fyzická kondice. Výborným výkonem, se v týmech mužů, předvedl Daniel Drábek, který jasně porazil výborného závodníka z Fight Clubu České Budějovice, Jiřího Krycha. Pochvalu zaslouží i Adéla Čepičková v kata, na které je vidět veliký posun v přesnosti technik“, okomentoval úvod soutěže trenér Nechyba.

 

Výsledky NP starší skupiny  SPORT UNIONU:

1. místa - Martin Drábek  U21 -60 kg, Drábek sen. -60kg , tým kumite senioři (Drábek Dan., Drábek Martin, Hermann - ČB), 2. místa, tým dorostenců (Zita, Polák, Bednář), tým dorostenek (Kozlová, Čepičková), 3. místo Kimi Zita  dor. -57kg, 5. místo Adéla Čepičková kata dorostu.

Druhý soutěžní den patřil žactvu, které doprovázel trenér Rajchert.

 

„Připadal jsem si jako zemědělec“, řekl v úvodu na vystoupení svých svěřenců a dodal „byli jsme samá brambora, na lepší medailová umístění jsme tentokrát nedosáhli, ale nebyli jsme jediní ve startovním poli, kteří nepodali lepší výsledek. Málo tréninkových jednotek a zdravotní oslabení se podepisovalo na závodnících celoplošně“.

 

V kata se dokázali dobře prosadit jak Sylvie Kokhanina, tak Klementina Nývltová/Nikola Pracnová nebo Miroslav Kučera, v kumite dobře takticky a nebojácně postupoval Simone Otranto.

 

„Pokud nezahrozí Covid, naše vystoupení bude pokračovat na druhém kole NP v Praze příští týden. Kalendář je nyní ohromně nabitý soutěžemi, které se odkládaly. Bude to hodně fyzicky náročné “, uzavřel Rajchert .

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
nahoru