17.11.2018 Výsledky Národní pohár žactva Dubňany

Výsledky Národní pohár žactva Dubňany

Národní pohár žactva Dubňany.

             9 x na bedně

1. místo 

Vondráková, Nývltová, Vondráková

        kata tým ml.žákyně 7-10 let

 

Kimi Zita        kumite st. žáci - 39 kg

 

Michal Polák kumite st.žáci -45 kg

 

2.místo 

Iveta Vondráková kata 7- 9 let

 

Böhme, Severa, Otranto

kata tým ml. žáci 7-10let

 

Zita, Foriš,Polák

kata tým st. žáci 11-13 let

 

 

3.místo

Čepičková, Janů, Hrochová

kata tým st. žákyně 11-13 let

 

Čepičková Adéla kumite st. žákyně - 42 kg

Janů Veronika kumite st. žákyně +50kg

 

 

Bodování pro  M ĆR

5.- 7. Zuzana Vondráková kata

5.-7.  Kimi Zita kata

5.- 7. Čepičková Adéla kata

5.- 7. David Foriš kumite 

 

Třetí kolo Národního poháru žactva, v moravských Dubňanech, přineslo mladým karatistům SKR Sport Union poslední body pro start na M ČR 2018.

Bojovalo se, jak v jednotlivcích a týmech kata, tak i jednotlivcích kumite. „Na soutěž jsme vyslali poslední ze závodníků, kteří si potřebovali vybojovat body pro postup nebo upevnit své pozice, či prostě ještě z zasoutěžit“, uvedl trenér Rajchert, kterému udělali radost téměř všichni nasazení žáci a žákyně.

Překvapili nejen jeho, ale i své soupeřky, zejména malé a mladé žákyně v kata týmech. Sice se postavou ztrácely mezi soupeřkami startovního pole, o to více však vynikl jejich synchronizovaný projev. Nechaly za sebou řadu klubových týmů ČR, a nakonec ve finále i cvičící trojici z SKK Liberec. Iveta Vondráková, členka zmíněného týmu (Z. Vondráková, K. Nývltová) byla natolik ve formě, že si vylepšila své medailové skóre ještě druhou medailí, a to stříbrnou v jednotlivkyních.

„Ivetce šlape na paty sestra/dvojče Zuzana, stále si na soutěžích mění umístění. Doufám, že M ČR bude rozhodovat právě pro tyto dvě závodnice. Za nimi se tlačí další naše závodnice, dobře připravené K.  Nývltová a N. Pracnová“, uzavřel kata Rajchert.

Za disciplínu kata ještě bodovali druhými místy v týmech ml. žáci M. Böhme, S. Otranto, P. Severa a st. žáci M. Polák, D. Foriš, K. Zita. Do výčtu medailí, za kata družstev, přispěla i děvčata, starší žákyně, V. Janů, S. Hrochová, A. Čepičková a to bronzem.

Poté se bojovalo v kumite.

Ani tady závodníci SKR SPORT UNION nepřišli zkrátka. Dvě zlata v podání Kimiho Zity (st. ž. -39 kg), Michala Poláka (st.ž.-45 kg) a dvěma bronzy Adély Čepičkové (st.ž.-42 kg) a V. Janů (st.ž.+50 kg).

„Kimi nastupoval do zápasů s velkým přehledem a dbal na radu kouče, že závody je možné vyhrát s jedním bodem za soustředěného výkonu, vynechal své obvyklé překombinované útoky a vyplatilo se mu to. posledního soupeře zdolal 4:1“, zněl komentář kouče Bandase.

„Škoda, že se stejně nechoval Foriš, mohli se spolu setkat ve finále (5.místo)“.


 

 

Stáhněte si

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
nahoru