03.12.2022 Mistrovství České republiky v karate

Mistrovství České republiky v karate

Aktuální výsleky z prvního dne:

 

Mistři České republiky

Adam Šmejkal kumite dorost -63kg

Jan Bednář kumite jun -61kg

Adéla Čepičková kumite jun -53kg

Martin Drábek kumite U21 -75 kg

Dan Drábek kumite sen -67 kg

 

2. místa

Michal Polák kumite jun -61 kg

Lenka Kovářová kumite jun -53kg

 

3. místo

Elen Kozlová kumite jun +59kg

 

Aktuální výsledky z druhého dne:

 

3. místa

Klementina Nývltová kata st ž

Pracnová Nikola kumite st ž -47kg

Konůpková Adéla kumite st ž -42kg

 

Mistrovství České republiky tentokrát zavítalo do moravského Prostějova, který se stal hostitelem nejlepších karatistů z celé České republiky nominovaných z Národních a Kvalifikačních turnajů.

Náš trenérský tým se systematicky a dlouhodobě věnoval našim závodníkům a podařilo se jim kvalifikovat celkem 20 atletů, kteří se pokoušeli získat mistrovské tituly pro rok 2022.

V sobotním programu se nejprve předvedli kataři předvádějící předepsané sestavy a pak i došlo na zápasy v kumite, kterými byl vyplněn celý odpolední i večerní blok. Co nevyšlo  v katách, jsme si vynahradili v kumite, a s celkovým počtem 8 medailí, z toho 5 titulů Mistra republiky, jsem si spravili chuť.

„Někteří závodníci nastupovali ještě s nevyléčenými zraněními a nemocemi, ale jejich bojovnost se přetavila ve vítězství“, komentoval jejich výkony trenér kumite, Petr Nechyba.

V nedělním bloku nastupovali naši nadějní žáci, a ve velmi početné konkurenci se nejvíce dařilo Klementině Nývltové, Nikole Pracnové a Adéle Konůpkové, které obsadily 3. místa.

Pan trenér Čepička ještě vyzdvihl i postupně se zlepšující výkony Simona Otranta a Radka Nechuty i přesto, že své zápasy o bronz prohráli.

Konfrontace s nejlepšími týmy v ČR ukázala na dobrou konkurenceschopnost našich svěřenců a silnou základnu i v žákovských kategoriích, nesmíme zapomenout i na Mistry republiky v kata beginner - sourozence Obhlídalovi a plno dalších jmen talentované mládeže našeho oddílu SU Ústí nad Labem, kteří čekají na svou příležitost v dalších letech.

 

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
nahoru