18.05.2024 ME tradičního karate

ME tradičního karate

Sport Union dobyl Evropu

Ve dnech 16.5. – 19.5.2024 se ve Slovinsku konalo mistrovství Evropy sportovního a tradičního karate asociace WFF, kterého se účastnili reprezentanti našeho klubu.

Každý závodník, kterékoliv úrovně a kteréhokoliv sportu si alespoň jednou za svoji kariéru zaslouží zažít závody, na kterých plná hala fanoušků křičí a přeje mu vítězství nehledě na národnost. Atmosféra letošního mistroství Evropy byla přesně taková. Z lásky ke sportu a především ke karate se sjely evropské národy, které se mezi sebou utkaly o tituly mistrů a mistryň Evropy.

Mistrovství se účastnilo několik stovek závodníků, kteří představovali nejlepší výběr ze svých států. Konkurence byla skutečně obrovská, ale i přesto se naši závodníci na evropském poli dokázalisnadno prosadit.

Hala byla po celou dobu závodů nabitá energií a neskutečnou atmosférou, která je pro všechny závodníky tou největší odměnou.Burácející publikum hnalo naše závodníky na medailové stupně, na nichž hned dvakrát stanula Adéla Čepičková, která se tak stala dvojnásobnou mistryní Evropy a jedině si tak potvrdila svojí vrcholnou formu před mistrovstvím světa.

Další titul mistra Evropy si odvezl Miroslav Kučera, pro něhož bylo mistrovstvím prvním startem na takto velkých závodech. I on se připravuje na nadcházející mistrovství světa, které se bude konat v Berlíně a naši závodníci na něm rozhodně nebudou chybět.

Vicemistry Evropy se stali Petr Peterka a David Foriš, kteří jsou již zkušenými závodníky, a svým soupeřům podlehli až ve finále. V poslední době se více než sportování věnovali svému budoucímu vzdělávání, ale i přesto je atmosféra místa a emoce dokázali vyburcovat k nadprůměrnému výkonu a nakonec i na jejich krku visí medaile z evropského mistrovství.

Dalším úspěšným účastníkem šampionátu byla Anežka Čepičková, pro kterou bylo mistrovstvím prvním velkou zkušeností na mezinárodním poli, a i přesto se mnohem zkušenějšími soupeřka nenechala zastrašit a získala dokonce tři třetí místa.

Nominováni byli dále i Patrik Voves, Dominik Nanár, Richard Harasztia a Štefan Kočmaroš.Cenný kov se jim sice vybojovat nepodařilo, ale účast na závodech takové úrovně je pro ně i bez medaile velkým zážitkem, na který rozhodně jen tak nezapomenou.

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
nahoru