11.07.2022 Martin Drábek obsaděnění 7. místo na ME

Martin Drábek obsaděnění 7. místo na ME

Martin Drábek obsadil 7. místo na ME

Mistrovství Evropy dorostu, juniorů a U21 se letos konalo v Praze a náš klub měl v kategorii kumite U21 -60 kg želízko v ohni v podobě našeho úspěšného reprezentanta Martin Drábka.

V prvním kole Martin narazil na Arménce, kterého hladce porazil 2:0, ve druhém kole nastoupil proti Bulharovi Nastevovi, po celou dobu zápasu byl náš reprezentant aktivní a s převahou vyhrál na praporky. Ve třetím kole ho čekal nejlepší závodník v této kategorii Turek Ozdemir Burak, který se později stal i mistrem Evropy. Martin dodržoval taktické pokyny trenéra a držel co nejdéle výsledek 0:0, v závěru zápasu si ale turecký závodník vytvořil převahu a na aktivitu vyhrál.

V opravných bojích se pak utkal s Cypřanem a i když si Martin hodně věřil, zápas prohrál a obsadil velmi hezké 7. místo.

Zisk medailí:

2x zlato, 3x stříbro, 2x bronz.

úterý:

Kata jednotlivci - bronz Červená Nela

Kata tým - bronz Otranto/Červená/Pracnová

Kata tým - zlato Zita/Čepičková/Kokhanina

středa:

Kumite jednotlivci - stříbro Kimi Zita

                             - stříbro Šmejkal Adam

                             - stříbro Čepičková Adéla

Kumite tým - zlato - Šmejkal/Čepičková/Zita/Kokhanina

V úterý bylo na programu soutěže kata jednotlivci a kata tým. I přes to, že už dlouho netrénují Kimi Zita a Adam Šmejkal kata, musím říct, že jejich přístup k soutěži a výkony byly hodně dobré. V jednotlivcích se nejlépe vedlo Nele Červené, která v boji o třetí místo zvítězila a odvezla si domů bronzovou medaili. V kata týmech tento výkon zopakovali tým ve složení Otranto/ Červená/Pracnová. Velice dobrý výkon předvedl kata tým ve složení Zita/Čepičková/Kokhanina. Ani ve finále se nenašel přemožitel a vše ukončili bunkai, která jim zajistila zlatou medaili.

Ve středu byla další disciplína a to kumite jednotlivci a týmy. Tam dorostenci Kimi Zita, Adam Šmejkal a Adéla Čepičková došli až do finále, kde sice prohráli, ale vždy o jeden bod. Adéla Čepičková ještě v semifinále utrpěla zranění, ale finále dokončila a potom ještě vydržela i kumite týmy........

V kumite týmech jsem cítil silného a bojovného ducha a po slibu Kimiho, jsem věřil, že to dokáží.

V prvním kole nastoupil první Adam Šmejkal a vyhrál. Ve druhém zápase nastoupila Adéla Čepičková a také vyhrála a to nám stačilo na postup.

Takto jsme nastoupili i ve druhém kole a také se to podařilo ve dvou zápasech. Ve finále jsme nasadili Kimiho Zitu, Sylvu Kokhaninu  a jako posledního Adama Šmejkala. Musím říct, že zápasy měli vysokou úroveň a měli jsme díky Adéle Čepičkové nejrychlejší výhru celého turnaje. 8:0 přesně za 30 vteřin. Po těchto výkonech jsou trenéři spokojení.

Musím pochválit Kimiho Zitu za přístup jak v kata, tak v kumite. Byl psychickou podporou celého týmu.

Za tým trenérů Jiří Čepička.

 

Děkujeme našemu závodníkovi za úspěšnou reprezentaci našeho klubu a předvedený výkon.

foto
foto
foto
foto
nahoru