18.05.2019 M.Drábek stříbrný v Zell am See v Rakousku

nn

V rakouském Zell am See bojovali na EUROCUP 2019 dva zástupci ústeckého karate. V řadách reprezenatce, na tomto sledovaném turnaji, dokázali předvést české karate v té nejvyšší formě.

Mezi 1020 závodníky v 24 států , zejména Rakouska, Švýcarska, Dánska, Itálie, Francie a dalších prošli úspěšně eliminačními koly, závodníci v kumite,

Petr Podrábský a Martin Drábek.

Celkem zde startovalo 1020 závodníků z 24 zemí.

 

Martin Drábek

svedl vynikající zápasy ve všech eliminačních  kolech a razil si cestu do finále.  V poslední zápase proti reprezentantu Slovenska Tvrdoňovi , udělal drobnou taktickou chybu, která ho stála prvenství. Celý zápas bodově vedl avšak 9 sekund před koncem zápasu nešťastně inkasoval a tak přivezl domů stříbro. „Na okamžik jsem ztratil koncentraci a soupeř mne zasáhl. To zamrzí“, komentoval smutně, jinak úspěšný průběh turnaje,  Drábek.

Petr Podrábský,

  jako obvykle, bojoval v nejobsazenější kategorii. I on s přehledem s chladnou hlavou, jak je jeho zvykem , postupoval bezproblémově eliminačními koly. Po jediné prohře, v postupu do finále, bojoval v opravném zápase o bronzovou medaili.  Sice bodoval v nevýhodné pozici na soupeře, ale hlavní rozhodčí přehodnotil jeho taktické pohyby jako držení a nepřiznal mu bod. Zvítězil tak jeho dánský soupeř.

„Měl jsem tři praporky za techniku, ale hlavní rozhodčí viděl situaci jako držení a následný bod mi nepřiznal“, řekl Podrábský, kterého jistě ani takový sporný verdikt neodradí od dalších úspěšných zápasů.

„ Vštěpujeme svým závodníkům zásady, že verdikt rozhodčího je zákonem a my musíme příště přesvědčit ještě lepším výkonem, aby nebylo pochyb“, glosoval výsledek náš trenér kumite Nechyba.

 

 

 

 

 

nahoru