05.05.2018 Lipsko Open třikrát bedna

Lipsko Open třikrát bedna

1. - 2. - 3.

Mezinárodní turnaj karate Leipzig Open , minulou sobotu, se stal dalším krokem pro ústecké závodníky v cestě za jejich pevnou pozicí v reprezentaci ČR.

Dvojice závodníků, Dan a Martin Drábkové, si v reprezentační pauze vyjeli zasoutěžit v disciplíně kumite mezi 600 závodníků z 9 států.

Společně s týmem závodníků z TJ Sadská a Karate Vizion z Prahy utvořili velmi úspěšnou semknutou reprezentační jednotku.

Jako první nastupoval v kategorii dorostenců do 57kg mladší Martin Drábek.

Jeho prvním soupeřem, hned o postup do finále(volný los), byl domácí favorit a i když si nikdy nestěžujeme na rozhodčí, zde tomu tak bylo.

Přes veškerou snahu o zásah soupeře se mu nedařilo získat ani bod(jeho techniky pro rozhodčí byly neviditelné…). V závěrečných sekundách nakonec soupeři zasadil na hlavu excelentní kop, který zvedl celou tribunu k potlesku.

Soudci jej okamžitě museli ohodnotit čtyřmi praporky, protože to jinak nešlo. Jenže, hlavní slovo má středová rozhodčí, která pro svou mladickou nezkušenost (ponechme jí tuto toleranci) ohodnotila kop jako kontaktní a hodnocení převrátila v Martinův neprospěch. Bylo to velké zklamání a zisk třetího místa. „Nevadí mi, že jsem byl třetí, jsem smutný z toho, jakým způsobem“, posteskl si Drábek.

Bratr Daniel měl stejně jako Martin, v první kategorii vyšší soupeře. V jeho váze do 60 kg nebyli soupeři a tak se rozhodl jít o 7 kg výš. „Co už, když už jsem tady…“ , okomentoval start mezi habány. Rozhodl se pomstít bratra a hned prvním zápasem vyřadil o 10 kg těžšího německého soupeře 2:0. Kdo zná bojová umění ví, co znamená desetikilový rozdíl.

Ve druhém zápase proti ukrajinskému závodníkovi podlehl za stavu 1:1 na výhodu prvního bodu soupeře Senshu(nová pravidla)a skončil tak stříbrný.

Po té si Dan Drábek  ještě „střihl“ kumite v kategorii seniorů, opět o váhu výš do 67 kg. Ani zde se nezalekl soupeřů. První kolo bylo vítězné proti německému soupeři jasným stavem 5:0. Ve finále, které bylo opravdu dramatické do poslední sekundy, za stavu 2:1 pro Němce, Dan s gongem zabodoval kopem na záda soupeře. Ten již na tabuli skóre blikal jako vítěz. Po přehodnocení ale musel být kop uznán a tak se jméno změnilo na vítěze Daniela Drábka SKR SPORT UNION Ústí nad Labem.

 

foto
foto
nahoru