18.02.2023 GP Bratislava

GP Bratislava

43. Velká cena Slovenska

 

    Hlavní město Slovenska hostilo o tomto víkendu jeden z největších turnajů WKF karate ve východní Evropě - 43. ročník Velké ceny Slovenska.

    Turnaje se zúčastnilo téměř 2500 závodníků z 27 zemí světa, převážně ze Slovenska, Polska, Ukrajiny, Maďarska, Bulharska, Srbska, Rakouska, Slovinska, Německa a České republiky.

    Náš klub Sport Union Ústí nad Labem nominoval na tuto soutěž 6 závodníků, kteří měli nelehkou úlohu prosadit se ve velmi početně nabitých kategorií. Jmenovitě Michal Polák, Adam Šmejkal, Jan Bednář, Elen Kozlová, Lenka Kovářová, Adéla Čepičková se utkali v eliminačních bojích s velmi kvalitními reprezentanty jednotlivých zemí.

    Po zimní přípravě byl tento turnaj první zatěžkávací zkouškou, kde naši závodníci předvedli psychickou odolnost, technickou vybavenost a fyzickou zdatnost podpořenou vysokou kvalitou soupeřů. Velmi dobrý výkon předvedl Junior Michal Polák v kumite - 61 kg, kde v prvních dvou kolech porazil závodníka z Itálie a Maďarska, ve třetím kole ho čekal český reprezentant Daniel Dub, kterého Michal porazil 2:1. V semifinále bohužel nestačil na ukrajinského závodníka, který na to soutěž vyhrál, a proto Michal skončil na velmi pěkném 5. místě z 51 závodníků.

Další dvě 5. místa obsadily Lenka Kovářová  a Adéla Čepičková v kategorii juniorky do 53 kg, obě postupovaly v eliminacích až do semifinále, kde narazily na velmi dobré soupeřky z Maďarska a Polska.

Jedinou medaili vybojoval Martin Drábek, hostující za České Budějovice, a to 3. místo v kategorii U21 -60 kg.

 

 

  

Foto Foto
foto
foto
foto
foto
nahoru