05.10.2019 Euro Gran Prix Plzeň

Euro Gran Prix Plzeň

4.- 5.10.2019 Mezinárodní turnaj EURO GRAND PRIX  v Plzni.

O tomto víkendu proběhl v Plzni mezinárodní turnaj Euro Grand Prix za účasti 921 závodníků z 18 států převážně z Polska, Belgie, Německa a Švýcarska. Dvoudenního turnaje se úspěšně zúčastnila i ústecká výprava SKR Sport Unionu. 

         První medaili vybojoval v sobotním finále, po velmi vyrovnaném boji, Dan Drábek v kategorii U21 -60 kg se závodníkem z Izraele. I  když byla stříbrná, tak měla cenu velmi dobrého výkonu.

Zlatou tečku si připravil o pár minut později Petr Podrábský, který v kategorii U21 -67 kg, exceloval svým výkonem a potvrdil vynikající připravenost na následné Mistrovství světa v Chile.

 Za zmínku stojí i pátá místa Veroniky Konášové, v kategorii U21 -55 kg a Laury Husákové, v juniorkách do 53 kg.

         Druhý den, v neděli, se poměřili naši mladší závodníci. Ve velmi těžké konkurenci se prosadil Martin Drábek a mezi juniory do 55 kg zvítězil s naprostým přehledem.

Poslední medaili získal v početné kategorii i žák Kimi Zita do 45kg, svými rychlými nástupy zdolávat jednotlivé soupeře a dostal se až do finále, kde ho zastavil jen výborný závodník z Belgie. Získal pro náš klub velmi cenné druhé místo.

        „S celkovým počtem čtyř medailí můžu být spokojený, ale víc mě těší progres našich závodníků se zvládnutím extrémně vypjatých situací v průběhu zápasu, kde jsme často v minulosti ztráceli vyhraný zápas“, řekl trenér Nechyba.

Své šance měl jistě i dobře připravený Dominik Nechyba, ale nakonec se rozhodl pojezdit si po traumatologii s potrhanými vazy...

        

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
nahoru