21.01.2018 Evropský pohár Rakousko Hard

Ústečtí reprezentanti v karate SKR SPORT UNION vyjeli, v barvách České republiky, na sledovaný turnaj před konáním ME, do rakouského Hardu. 

Evropský pohár Rakousko Hard

700 km vzdálené místo konání jim přineslo významné úspěchy. Protože se tento turnaj koná jako poslední „předevropský“, sjely se na něj velmi početné reprezentační výběry Švýcarska, Itálie, Rakouska, Slovenska, Německa, Norska, Belgie, Anglie  a dalších evropských států.

Martin Drábek , který je nominovaný za ČR do Soči v kumite kategorie do 52kg, předvedl skvělý výkon. V prvním kole si poradil se skotským závodníkem, ve druhém kole však podlehl italskému závodníkovi. Stal se tak účastníkem opravných zápasů, kde prověřoval nejen své techniky útoků, ale zejména fyzickou připravenost. Porazil hned v úvodu švýcarského závodníka a v dalším kole, kopem z otočky, reprezentanta Itálie. Dalšímu Italovi však podlehl, za stavu 0:1 se mu soupeř zcela nesportovně vyhýbal na hraně vyloučení. Nutno podotknout, že zrovna italská reprezentace přijela v nebývalé síle.

Dalším ústeckým závodníkem byl Daniel Drábek (čerstvě osmnáctiletý), který byl nasazen v kategorii kumite U 21 do  60kg. Předvedl se excelentně prvním zápasem, jako by chtěl za bratra porazit celou italskou reprezentaci. Výsledkem 9:0 zcela deklasoval v svého italského soupeře. Druhý zápas ale pro něho skončil prohrou s mohutným německým soupeřem. Přece jen je zde stále znát jeho hmotnostní a výškový handicup. Třetím zástupcem ústeckého a reprezentačního karate byl, v kategorii juniorů do 61kg, Petr Podrábský. I jemu se povedl první zápas s německým závodníkem, jakoby i on vracel za kamaráda, porážku uvedené reprezentaci. Jak je jeho zvykem, vedl zápas velmi přehledně, takticky zabodoval nejcennější technikou za tři body, po podmetu soupeře. Ve druhém zápase ale skončil prohrou s dalším Italem.

„ I tento výsledek svědčí o dobré připravenosti našich reprezentantů pro výjezd na ME do ruské Soči. Do měsíce ještě doladíme formu a pak jedeme měřit síly s celou Evropou“, nechal se slyšet, přípravu reprezentantů vedoucí, trenér Nechyba a dodal „ Jdeme nahoru a lepšíme se na evropské úrovni.“ 

foto
foto
foto
nahoru