26.11.2023 Lovosický kurz v akci

Lovosický kurz v akci

I letos náš klub přivítal spoustu nových členů, kteří se chtějí stát karatisty. Na své cestě za bílým páskem se toho ale ještě musí hodně naučit, než na konci června složí zkoušky.
V kurzu výuka karate začíná od naprostých základů, kdy se děti nejdříve učí etiku doja (než vejdu to tělocvičny pokloním se směrem do místnosti, když chci hovořit s trenérem pokloním se, nemluvím, když nejsem vyzván, zachovávám úctu k trenérovi, ale i k dalším cvičencům, každý trénink se začíná společným nástupem, kdy se cvičenci klaní trenérovi a trenér svým cvičencům, …), dále se přistupuje k výuce japonských výrazů (hajime – začni svičit, yame – přestaň cvičit, japonské počty, kime – zpevnění těla, kiai – výkřik, názvy jednotlivých technik a postojů).
Když je cvičenec připraven, přistoupí se ke cvičení karate – nejdříve se začíná s jednoduchými technikami na místě, následně se cvičí v postojích a na závěr cvičenci trénují jednotlivé katy, které se skládají z kombinací technik a různých postojí.
Cvičenci s vyššími technickými stupni (barevnými pásky) už trénují i boj (kumite), ve kterém využívají jednotlivé techniky z kat, které před tím trénovali pouze na místě bez soupeře.

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
nahoru