Historické milníky Shotokan Klubu Rajchert

SHOTOKAN KLUB RAJCHERT byl zformován v roce 1989 (1990) a poté oficiálně zapsán, jako první soukromá škola karate v Ústí nad Labem v roce 1991.

Dále v roce 1994 byl přetransformován na občanské sdružení SPORT UNION. Po novele zákona, v roce 2016, se stal zapsaným spolkem.

Počátky existence byly zahájeny s členskou základnou 40ti nadšenců a v dalších letech jejich počet každoročně přesahuje i 500 členů.

Hlavní činností sdružení je organizace mládeže a jejího volného času zaměřeného na sportovní karate, turistiku a ostatní sporty. Převážnou část členské základny tvoří mládež do 18ti let, organizovaná v několika střediscích: Ústí nad Labem a Lovosicích.

Škola karate, Sport Union z. s., je začleněna, pro svou stabilně dobrou výkonnost mladých talentů, do programu MŠMT - Sportovních center mládeže ČR.
Tréninkové skupiny jsou rozděleny, podle námi vyvinutého programu, do věkově, výškově, hmotnostně a výkonnostně odpovídajících družstev.

Řada ostatních škol karate v republice tento tréninkový model od nás, s úspěchem převzala. Zabýváme se výukou sportovního karate v jeho závodní formě, výukou karate pro sebeobranné účely a v neposlední řadě i organizováním volného času mládeže v dalších sportovních disciplínách.

Všechny tréninkové skupiny jsou vedeny trenéry s odpovídající odbornou kvalifikací na špičkové úrovni.

Vedoucím klubu SPORT UNION, z.s. je:

• Mgr. Josef Rajchert, trenér karate I. třídy, držitel STV VII. DAN stylu Shotokan, Vicemistr v kata ČSFR , několikanásobný mistr ČR v kumite, mezinárodní mistr Dánska v kumite DAN, Vicemistr světa kata ČSKF 2022 a rozhodčí mezinárodní licence. Držitel zlatého odznaku EKF za 20 let činnosti pro evropskou federaci karate jako rozhodčí. Držitel ocenění Osobnost roku 2019 Metropol, držitel ocenění Ceny Hejtmana Ústeckého kraje za sport 2022.

Statut trenéra pro družstva kumite má:

• Mgr. Petr Nechyba, trenér III. třídy, držitel STV III. DAN stylu Shotokan, vicemistr ČR v kumite.

Statut trenéra mládeže mají:

• Dominik Bandas držitel STV I.DAN stylu Shotokan
  • Jaroslav Tvrdík, držitel STV III. DAN stylu Shotokan
  • Vladislav Kis, držitel STV I.DAN stylu Shotokan
  • Jiří Čepička,držitel STV I.DAN stylu Shotokan
  • Daniel Drábek, držitel STV I. DAN stylu Shotokan
  • MUDr. Ivana Obhlídalová, držitel STV II. DAN, stylu Shotokan

Další trenéři skupin mládeže:

• Helena Rajchertová, trenér - cvičitel přípravky
  • Jana Svobodová, trenér - cvičitel přípravky
  • Veronika Konášová, trenér- cvičitel mládeže
  • Kateřina Sotonová, trenér - cvičitel mládeže
  • Tereza Chobotová, trenér

Další asistenti trenéra:

Ostatní trenéři a asistenti jsou rovněž z řad držitelů STV DAN a kyu aktivních závodníků klubu.

Mistři světa a Evropy aněkolikanásobní Mistři ČR, SKR Sport Union trénují v závodních družstvech "A" mládeže a "A" dospělých.

Jsou zařazeni i v oficiálním reprezentačním výběru České republiky.

Pro ostatní informace je možno se obrátit na e-mail adresu: info@karate-rajchert.cz, tel. , 602 421 764, 606 957 897,  pro Ústí n. L. a Lovosice,

Pro Ústí nad Labem (kumite) 606 221 386,  602 421 764 (kata)
Kontaktní místa pro zájemce:

31. Základní škola Anežky České, Ústí nad Labem - Krásné Březno;

35. Základní škola Rabasova, Ústí nad Labem - Dobětice;

1. Základní škola Lovosice, Sady pionýrů 2;

Tréninkové skupiny: kurzy karate děti 4 - 6 let, děti 6 - 9 let, děti 10 - 14 let, dorost 15 - 18 let a pro dospělé.